DEV Emag CZ

Reklama

st23042014

Poslední aktualizaceút, 06 lis 2012 8pm

Back Jste zde: Emag Software Menu Hry a zábava Minecraft: 1.2.4 a 1.2.5

Minecraft: 1.2.4 a 1.2.5

Další aktualizace postihla náš oblíbený Minecraft. Tentokrát nám byla představena verze 1.2.4 a 1.2.5. A co že tyto updaty přinesly za změny? Máme na výběr několik nových bloků, opravení bugů, zvýšení inteligence ocelotů a koček, a spoustu dalších vylepšení...

1.2.4


Minulý měsíc, byl vydán další update Miecraftu, 1.2.4. V této nové verzi, ačkoliv se posunula jen o jednu setinu, najdeme mnoho nového. Tím prvním je jistě nový a vylepšený chat. V tomto chatu lze nyní využívat barev, podtržení, přeškrtnutí nebo jen klasického tučného písma.

.Můžete do něj ale nově vkládat text, stejně jako z něj text kopírovat, nebo zadávat příkazy bez pomoci tlačítka T. Objevili jsme zde ale také možnost rolování zpráv starších nebo možnost klikání na odkazy. Pokud bychom také chtěli nějakého hráče označit ve zprávě, ani nevím, k čemu by to vlastně bylo, stačí nám k tomu stisknout Tab. A jednoduše si mezi hráči vybrat.Tohle by bylo k novému chatu asi vše a my se můžeme posunout zase dál. Pokud si pamatujete na verzi 1.2.3 tak se obrovsky hryzala, nevím, pokud vám také, při zhasínání nebo rozsvěcení Red Stone lamp. Proto Mojang udělal jednoduchou věc. U RS lamp jsou nyní prodlevy, takže již žádné zbytečné bugy.

Novinkou, která je pro mnohé z nás tou špatnou "Novinkou" je to, že od teď nelze ochočit prasátka. Pokud jste tedy rádi běhali po světě a chytali prasata, máte smůlu. Jste-li nadšencem do hieroglyfů, pak vás potěší zpráva, že ve verzi 1.2.4 byly přidány tři nové bloky pískovce. Jsou to právě ty pískovce, které znázorňují oné hieroglyfy.Nově byla také přidána prkna, která jsou ve třech nových barvách. Místo klasických prkýnek tu tedy máme 1 tmavší a 1 světlejší. U třetího pak nelze určit, jestli je to to, či ono. Následovalo pak updatování několik textur. Změny jsou ale jen drobné, a nijak nám v hraní nezmění situaci nebo možnosti. Jedná se o několik málo pixelů, přesunutých pískovce a lehce se změnil i odstín vlny.

Další podstatnou novinkou je pak jednodušší pokládání půl bloků na sebe nebo vedle jiného objektu. Abychom se ale dostali k další živočišné novince, je na čase začít mluvit o kočkách a ocelotech. Podle všeho by měli být Oceloti ještě plaší než předtím (což je nelogické --- Už tak se špatně chytají). Kočky by také měli pobrat trochu rozumu a při jakékoliv příležitosti vám budou skákat na nábytek (jen pozor aby neskákali do bloků lávy).Nyní ale k troše bugů. Co se jich týče, spousta jich byla opravena, což jistě pozná i nezkušený hráč při hraní 1.2.4 nebo 1.2.5. Změnilo se také Debug menu. To je nyní o hodně lepší a jednodušší a lze ho otevřít pomocí klávesy Shift + F3.

1.2.5


Jak jsem již zmínil v nadpise, jedná se o dvě verze. 1.2.4 a 1.2.5. Verzi 1.2.4 jsem vám již představil, docela do podrobna a nyní se můžeme vrhnout na 1.2.5. V této verzi toho sice moc nového nebylo, ale našlo se několik malých a drobných změn. Včetně velké změny při generování světa.V dřívějších verzích docházelo velmi málo, k výpadkům při generování světa. Mojang si samozřejmě myslel, že to vyřešil verzí 1.2.4, opak je ovšem pravdou. Po několika milionech úspěšných generování světa, najednou vypadl. To byl okamžik, kdy si uvědomili, že generování, není bezchybné. Problém byl samozřejmě opraven v 1.2.5

Aby ale nevydal další verzi jen kvůli tomu, že opravil problém, rozhodl se použít něco z budoucích verzí. Tím prvním je používání tlačítka Shift u pece. Tato možnost nám ušetřila několik promarněných sekund nandáváním a vyndáváním věcí z pece. Nyní stačí jen přidržet Shift a levým tlačítkem myši klepnout na item, který chceme použít.Asi nikdo z nás nikdy neslyšel o možnosti "Pick Block". Tato schopnost se totiž nastavuje v ovládání a je dostupná jen pro Creative mód. Pokud si pamatujete na pracné hledání bloků v nabídce, PB nám to usnadní. Nyní stačí akorát namířit na cílový blok a stisknout námi zvolené tlačítko "Pick Block".

Pokud rádi hrajete multiplayer a připojujete se přes přímé připojení, pak vás potěší novinka, že se uloží poslední zadaná ip adresa a to i potom, co se hra resetuje, nebo spadne. Jednoduché a praktické, že?Dalším opraveným bugem je chat. Určitě se vám totiž někdy stalo, že vám z ničeho nic nešla odesílat žádná zpráva ani příkazy. Prostě nic. To se nyní změní, jelikož chat je nyní plně bez bugů. Vylepšení se dočkali i odkazy na externí stránky. Dříve byly některé odkazy špatně nebo chybně detekovány a navedlo nás to někam jinam. V horším případě to odkaz nevytvořilo vůbec.

Jste-li horník a rád těžíte, slyšte tuto novinku. Pokud rádi odstraňujete přebytečné kusy hornin a objektů, pak poslouchejte také. Pokud zavzpomínáme, dříve bylo skoro nemožné, abychom odpálily TNT v dešti. Nyní je to ale realitou a možností. TNT se totiž při styku s ohněm automaticky aktivuje a tak už ho nelze zastavit. Což je opravdu dobrá věc, zvlášť když máte obydlí v mírném pásu.